Kiedy szukamy mebli łazienkowych mamy bardzo wiele możliwości. Możemy sami dopasowywać poszczególne elementy do siebie, albo zdecydować się na zestawy przygotowane wcześniej przez producentów. W aranżacji wyposażenia pokoi kąpielowych coraz częściej decydującym czynnikiem staje się to, jak prezentują się dane rozwiązania. Dzięki możliwościom, jakie są dostępne dzięki rozwojowi technologii, szafki łazienkowe nie muszą być nudne czy standardowe.

Nowoczesne szafki do łazienki

szafki łazienkoweNiejednokrotnie, jedynym ograniczeniem podczas wybierania szafek łazienkowych jest dostępna, wolna przestrzeń w pomieszczeniu. W zależności od tego, jaką powierzchnię mamy do dyspozycji, decydujemy się na inne warianty. Wynika to głównie z tego, że mamy na uwadze przeznaczenie łazienki i dbamy o to, aby pozostała ona funkcjonalna. Pomimo częstego braku miejsca chcemy jednak, aby wybrane przez nas meble były nowoczesne. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się rozbudowane szafki pod umywalką. Nie zależy nam już na tym, aby była to standardowa, malutka szafka z drzwiczkami. Kiedy tylko mamy więcej wolnego miejsca, wybieramy eleganckie, funkcjonalne szafki, które z jednej strony podtrzymują nam umywalkę, a z drugiej stanowią wygodny blat, na którym możemy położyć potrzebne w danej chwili rzeczy. Takie rozwiązania są bardzo korzystne, ponieważ zwykle mieszczą kilka szuflad i półek. Innym przykładem szafki łazienkowej jest szafka wisząca. Wynika to z tego, że szafka tego typu nie zabiera nam przestrzeni, bo swobodnie możemy umieścić ja nad umywalką czy pralką. Rozwiązania takie doskonale sprawdzają się w małych, ciasnych łazienkach. Szafki łazienkowe coraz częściej są elementem ozdobnym. Producenci coraz częściej oferują szafki z podświetleniem, które wyglądają elegancko i interesująco.

Dostępne w sklepach szafki łazienkowe muszą być odporne na wodę oraz zabrudzenia. Wynika to z tego, że w łazience używamy wielu kosmetyków oraz środków chemicznych. Decydując się na szafki drewniane, powinniśmy zwrócić uwagę na opis producenta. Drewno powinno być specjalnie zaimpregnowane i przygotowane do tego, aby sprawdzać się w wilgotnych pomieszczeniach. Właśnie dlatego, coraz częściej decydujemy się na meble ze sklejki lub tworzyw drewnopodobnych, które są trwalsze i lepiej sprawdzą się w łazienkach.