Obecnie można rekonstruować nie tylko uzębienie, ale również dziąsła. Opracowano już materiały, z których wykonuje się sztuczne dziąsła. Jednak nie proces rekonstrukcji jest najtrudniejszy, ale prawidłowa charakteryzacja. Dziąsło musi wyglądać zupełnie naturalnie, a jego posiadacz nie powinien odczuwać, że jest ono sztuczne. Zamawiając sztuczne dziąsło powinieneś oczekiwać, że będzie ono spełniać wymogi, od których zależeć będzie Twój komfort.

Wymogi podczas charakteryzacji dziąsła sztucznego

charakteryzacja dziąsła sztucznegoNikt nie chce, aby jego szczęka wyglądała nienaturalnie. Charakteryzacja dziąsła sztucznego to bardzo ważny proces podczas jego wykonywania. Dzięki temu nikt, kto nie wie, że takie dziąsło posiadamy nie dowie się o tym. Ważne jest dobranie odpowiedniego kształtu. Dziąsło musi pasować do szczęki, nawet jeśli jego naturalne odpowiedniki nie wyglądają tak, jak powinny. Po prostu liczy się odpowiednie dopasowanie. Jest bardzo ważne i nie można o tym zapomnieć. Do tego wielkość. Dziąsła nie są tej samej wielkości, a w niektórych szczękach trudno jest zauważyć tendencję wzrostową lub spadkową. Dentysta powinien wykazać się zmysłem estetycznym oraz umiejętnościami plastycznymi. Kolor dziąsła to także ważna kwestia, zwłaszcza, jeśli chodzi o zęby przednie. Tutaj poświęca się najwięcej pracy, aby uzyskać dokładnie taki sam odcień. Jeśli widać, że kolor innych dziąseł jest nieregularny, trzeba to odwzorować w jak największym stopniu. Taka charakteryzacja ma sprawić, że nie będzie różnicy pomiędzy naturalnymi dziąsłami, a sztucznymi. Jak ważne jest to przekonało się wielu stomatologów, chirurgów szczękowych, a także ich pacjentów. Obecnie jest moda na to, by wszystko wyglądało jak najbardziej naturalnie. Tylko takie dziąsła uznawane są bardzo jakościowe i pacjenci chcą je posiadać.

Rekonstrukcje dziąseł nie są zabiegami trudnymi, ale przy charakteryzacji naprawdę trzeba się postarać. Wiadomo, że dużo zależy od tego, które dziąsło rekonstruujemy. Najłatwiej, jeśli jest ono niewidoczne, ponieważ wtedy charakteryzacja może być najmniej dokładna. Jednak nawet przy tym dziąśle trzeba psotarać się o zbliżone wymiary oraz odcień. Trzeba zwracać uwagę na ogólny stan dziąseł pacjenta oraz to, czy o nie dba. Jeśli tak, można zrobić odrobinę ładniejsze dziąsło, ponieważ pacjent w końcu doprowadzi do tego stanu resztę.