Ludzkie oko jest bardzo czułym i wrażliwym narządem, o który trzeba specjalnie dbać. Osoby pracujące przed komputerem powinny nosić ochronne szkła, które zabezpieczają wzrok przed szkodliwym dla oka promieniowaniem, a osoby pracujące w stolarni, muszą do pracy ubierać dopasowane okulary ochronne, które chronią oczy przed dostaniem się do wewnątrz ciał obcych.

Skład płynu do mycia oczu

bezpieczny plum eye washJeżeli mamy wadę wzroku, to najczęściej nosimy okulary, które poprawiają nam widoczność. Oczy chronimy przed dymem, pyłem, promieniowaniem, a także zatarciem. Na ich stan negatywnie wpływają zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, a także różne opary występujące w niektórych zakładach pracy. W domu najczęściej do przemywania oka służy nam czysta, bieżąca woda, a w zakładzie pracy bezpieczny Plum Eye Wash. Jest to sterylny produkt, który jest przeznaczony do płukania oka i usuwania z niego ciał obcych, które mogłyby dostać się pod powiekę. Możemy go kupić w zestawie ze specjalną wodą do przemywania, albo oddzielnie w formie małego pojemnika z ergonomiczną końcówką, ułatwiającą aplikację płynu do oka. Płyn Plum jest niezbędny w zakładach pracy, w których występuje duże zapylenie, lub opary szkodliwych substancji chemicznych. Przyda się on także w domu, gdyż podczas prac domowych, albo remontów mieszkań, może być konieczne jego użycie. Płyn posiada zabezpieczenie przed dostaniem się do środku kurzu, ponieważ musi on być sterylnie czysty, gdyż ma bezpośredni kontakt z okiem. Sprzedawany on jest w pojemności dwustu mililitrów w plastikowych buteleczkach. Producent zaleca, aby płukać nim oko przynajmniej przez dwie minuty. W jego składzie znajduje się sterylny roztwór chlorku sodu w stężeniu dziewięć dziesiątych procenta. Jak każdy produkt, posiada on datę ważności, która wynosi trzy lata od momentu produkcji, raz otwarty płyn należy zużyć do końca, nie można zostawiać resztek.

Płyn Eye Wash dostaniemy w każdym sklepie medycznym, aptece, albo w sklepach internetowych. Przed zakupem należy sprawdzić jego datę ważności, ponieważ przeterminowany produkt może nie spełniać swojej roli. Można go użyć jednorazowo, a potem wyrzucić, gdyż do raz otwartego produktu dostaje się powietrze, które może spowodować rozkładanie się bakterii wewnątrz opakowania.