Niestety wiele osób choruje i potrzebuje pomocy. Niektórzy przez upały mdleją, albo pojawi się przy nas jakaś bójka. Uważam, że każdy w takim wypadku powinien pomóc. Niektórzy niestety nie wiedzą jak to zrobić. Przez taka niewiedzę inny człowiek może stracić życie. Na szczęście teraz dosyć dużo ludzi podejmuje się takiej pomocy drugiemu człowiekowi. Ale nadal istnieją ludzie, którzy w takich sytuacjach by stali i nic nie zrobili.

Ważny kurs dla każdego człowieka

kursy pierwszej pomocy w poznaniuPostanowiłem założyć swoją firmę. Miała ona na celu dokształcanie innych. Organizowałem kursy pierwszej pomocy w Poznaniu, żeby wszyscy ludzie mogli się przygotować do takich niespodziewanych sytuacji. Pod koniec, każdy dostawał zaświadczenie, że uczestniczył w takich zajęciach. Dzięki temu łatwiej też można później znaleźć pracę. Takie kursy dedykowane są przede wszystkim pracownikom zakładów o zwiększonym ryzyku wystąpienia wypadków, wyznaczonym w zakładzie pracy do udzielania pierwszej pomocy oraz osobom zainteresowanym tematyką pierwszej pomocy. Ich celem jest jest poznanie procedur obowiązujących podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w innych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Biorąc udział w tym kursie każdy otrzymuje nieograniczony czas na zapoznanie się z materiałami szkoleniowymi, nieograniczony czasowo i ilością podejść egzamin, certyfikat, który uczestnicy otrzymają niezwłocznie po zaliczeniu szkolenia. Staram się chociaż trochę zachęcić ludzi do pomocy drugiej osobie, bo mogą dzięki temu uratować komuś życie. Taka wiedza jest bardzo potrzebna i z wielką chęcią organizuje również takie kursy w szkołach, żeby dzieci od małego uczyły się pomagać innym. Taki maluch naprawdę bardzo często wie więcej, niż dorosła osoba. Najważniejsze jest to, żeby w nagłych wypadkach nie uciekać z miejsca zdarzenia, tylko od razu brać się do pomocy.

Uważam, że te kursy są bardzo przydatne ludziom. Przynajmniej staram się, aby coraz więcej ludzi wiedziało jak pomagać innym. Zatrudniam do swojej firmy tylko dobrze wykształcone osoby, żeby każdy był dobrze wyszkolony. Mam nadzieje, że ludzie będą korzystać z takich kursów, nie tylko w mojej firmie. Jest to coś naprawdę ważnego i każdy powinien znaleźć trochę czasu na dokształcenie się w tym temacie.