Jak chodzi o kupowanie prezentów, to od zawsze byłam zwolenniczką praktycznych upominków, również w przypadku dzieci. Oczywiście nie popadam w skrajność i co jakiś czas kupuje moim dzieciom zabawki. W końcu one też są w pewnym sensie przydatne, w końcu wpływają na odpowiedni rozwój dziecka. Zauważyłam, jednak, że moje córka z synem czasami bardziej nawet cieszą się z piżamy czy pościeli, niż z nowej zabawki.

Pościele z bajkowymi motywami

pościel smerfyJestem mamą dwójki przesympatycznych przedszkolaków. Córka ma niecałe cztery lata, natomiast synek kończy właśnie zerówkę i będzie niedługo rozpoczynał szkolną edukację. Uwielbiam kupować moim dzieciom różnego rodzaju prezenty, czasami nawet bez okazji. Jako zwolenniczka praktycznych prezentów nie skupiam się tylko i wyłącznie na zabawkach. Oczywiście jestem świadoma tego, że zabawki są niezbędnym elementem w rozwoju dziecka. Jednak są też pewne przydatne na co dzień rzeczy, z których moje dzieci nauczyły się równie mocno cieszyć, jak z zabawek. Ostatnio, na przykład, z okazji dnia dziecka oboje dostali pościel smerfy i prezent ten wywołał sporo radości na ich twarzach. Komplet pościeli wykonany jest z wysokiej jakości bawełny. Jest bardzo miły w dotyku, jednak dzieciom najabardziej spodobały się wizerunki smerfów, nadrukowane na kołdrze oraz poduszce. Moje pociechy uwielbiają zarówno bajkę, jak i powstałe niedawno filmy. Niebieski stworki goszczą od jakiegoś czasu praktycznie na każdej płaszczyźnie ich życia. Brakowało ich już chyba tylko w łóżku. Kupując wspomnianą pościel odkryłam bogaty świat pościeli dziecięcej. Na rynku jest mnóstwo tematycznych poszewek na kołdry i poduszki. Przedstawione są na nich postacie ze znanych bajek, a nawet z filmów czy komiksów. Warto zawsze szukać całych kompletów, gdyż zauważyłam, że wychodzą o wiele opłacalniej, niż jakby miało się wszystko kupować oddzielnie.

Kupowanie prezentów dla moich dzieci sprawia mi ogromną przyjemność. Czasami zastanawiam się, kto się bardziej cieszy- dzieci czy ja. Jestem bardzo praktyczną osobą i uwielbiam kupować upominki, które przydają się na co dzień. Moje dwie pociechy są więc nauczone, że nie zawsze dostaną nową zabawkę. Czasami jest to na przykład pościel z bajkowym motywem. Jednak taki prezent sprawia im również mnóstwo radości.