Moja ukochana córka Maja niedawno świętowała swoje siedemnaste urodziny. Z okazji jej święta postanowiłam sprezentować jej wyjątkową biżuterię, która miała symbolizować fakt, iż moja pociecha z nastolatki powoli przeistacza się w kobietę. Zależało mi więc na tym by biżuteria nawiązywała swym wyglądem do tego wyjątkowego procesu, który obserwowałam z radością na przestrzeni ostatnich miesięcy. Po długich poszukiwaniach udało mi się kupić piękną, unikatową biżuterię, która nawiązywała swym wyglądem do ulubionego motywu Majki – motyli.

Wyjątkowość biżuterii artystycznej 

artystyczna bizuteria motyleNa wstępie muszę zaznaczyć, że Maja praktycznie od dziecka interesowała się sztuką, a konkretniej rysunkiem. Pierwsze rysunkowe prace córki powstały kiedy miała ona zaledwie trzy latka. Ukochanym motywem, które bardzo często ona wówczas szkicowała były kolorowe motyle, którymi bardzo interesowała się Maja. Zamiłowanie to pozostało w niej po dziś dzień, kolorowe motyle zdobią ściany sypialni córki i bardzo często goszczą one również na jej ubraniach. Postanowiłam więc, że zakupię jej biżuterię inspirowaną właśnie motylami. Nie ukrywam, że wbrew pozorom poszukiwania owej biżuterii nie były wcale takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Choć salony jubilerskie oferowały wiele wisiorków z zawieszkami w kształcie motyli, to jednak zależało mi na oryginalnym, unikatowym zdobieniu. Po długich i czasochłonnych poszukiwaniach wreszcie udało mi się jednak znaleźć idealną biżuterię, którą oferował pewien sklep internetowy specjalizujący się w produkcji biżuterii artystycznej. Moją uwagę zwróciła zwłaszcza kategoria – artystyczna bizuteria motyle, która tworzona była z kolorowych kamieni szlachetnych. Zdecydowałam się zakupić zestaw, w którego skład wchodziła wyjątkowy naszyjnik z zawieszką oraz pasujące do niego kolczyki. Biżuteria ta znakowana była motywem srebrnego motyla, który posiadał zjawiskowe, różowe skrzydła wykonane z kryształu górskiego. Oczy motyla były ponadto wykonane z delikatnych, subtelnych cyrkonii, które idealnie komponowały się ze srebrem. 

Moja córka bardzo ucieszyła się z prezentu, który zauważalnie ją wzruszył. Prezent ten nawiązywał bowiem do upodobań oraz zainteresowań Majki, komplet trafił więc w jej gusta. Muszę przy tym podkreślić, że zakupiona przeze mnie biżuteria wykonana została z najwyższej jakości materiałów. Komplet ten będzie więc służył córce przez długie lata i tym samym będzie jej o mnie przypominał. Motyle posiadają również ukryte znaczenie metaforyczne – ukazują drogę ku dojrzałości, którą pokonuje Maja przepoczwarzająca się z dziecka w dorosłą, dojrzałą kobietę.