Decydując się na zakup własnego mieszkania każdy z nas marzy o tym, aby wszystko przebiegło jak najbardziej pomyślnie. Nie chodzi tylko o samą transakcję, ale również o to, by w konkretnym miejscu przyjemnie się mieszkało. Aby sąsiedzi nie byli zbyt głośni i nie wtrącali się do nie swoich spraw. Aby okolica była czysta, spokojna a dzieci miały blisko do przedszkola czy szkoły. Jest jednak pewien aspekt, który powinien być jeszcze barny pod uwagę. 

Administrator wspólnoty mieszkaniowej zawsze pomoże 

administrator wspólnoty mieszkaniowej w KrakowieZanim zdecydujemy się na zakup konkretnego lokum warto jest sprawdzić nie tylko całą otoczkę okolicy, ale również samą nieruchomość. Czy nie znajduję się przypadkiem ona w miejscu planowanej nowej inwestycji wielkiego dewelopera, a może nowej drogi ekspresowej prowadzącej do miasta? Jeśli z takimi rzeczami wszystko jest w porządku warto jest przeczytać lub dowiedzieć się kto zajmuje się zarządzaniem jak i administrowaniem nieruchomości. Niewiele osób wie, że zarządzanie obiektem jest czymś zupełnie innym niż samo jego nadzorowanie z pewnej pozycji. Okazuje się na przykład, że taki administrator wspólnoty mieszkaniowej w Krakowie zajmuje się rozwiązywaniem spraw technicznych budynków takich jak cieknąca rynna, czy nieszczelny dach, bieżące naprawy klatek schodowych. Często jego rola nie kończy się na samym budynku, ale pomaga również lokatorom w mieszkaniach. Pomoc opiera się głównie na doglądaniu instalacji wodnych – ewentualne przecieki czy awarie czy także problemy z ogrzewaniem, gdy tyko przychodzą mroźniejsze dni. Administrator, jeśli nie sam we własnej osobie zapewne przyśle nam człowieka odpowiedzialnego w danym miejscu za sprawy techniczne. Odpowietrzanie kaloryferów czy problemy z dostawami ciepła w takiej sytuacji nie są w ogóle straszne. I właśnie o to chodzi. 

Administrator dodatkowo może posłużyć nam jako pomoc w razie jakichkolwiek problemów z sąsiadami – czy będą to głośne imprezy czy wielkie kłótnie. Będzie on swego rodzaju mediatorem w sprawie. Warto jest dowiedzieć się czegoś na temat administratora budynku, gdzie chcemy kupić mieszkanie również ze względu na to, aby mieć gwarancję, że w razie prac technicznych takich jak przerwa w dostawie prądu czy wody, ogrzewania na klatce zostanie umieszczony stosowny komunikat.